23. märtsil toimus Tartu Ülikooli spordihoones TV 10 Olümpiastarti vabariiklik III etapp. Osalemas oli 300 sportlast 87'st koolist. Noori tuli ergutama ja autasustama äsja sisemaailmameistrivõistlustel seitsmevõistluses pronksmedali võitnud Johannes Erm.
Esialgu pidime sõitma võistlema kümne õpilasega, kuid eelneva päeva õhtul selgus, et pooled on haigestunud ja osaleda ei saa. Tegime mitmeid muudatusi, kuid lõpuks õnnestus võistlema minna vaid viie õpilasega, kes pidid täitma kõik alad, et mitte nulli saada. Kaasas olid nii võrkpallurid, korvpallurid, jalgpallurid kui ka mõni kergejõustiklane. Ainsa neiuna esindas kooli uskumatult kohusetundlik Mari Roosme, kes näitas, et on võimeline toime tulema väga keerulistes olukordades ja otsustaval hetkel ei anna ta alla, vaid võitleb lõpuni. Halvale algusele vaatamata suutis ta kõrgushüppes korrata isiklikku rekordit. Poiste vanemas vanuseklassis tuli kõik alad sooritada Andrek Valduril, kes suutis mõlemad alad sooritada suurepäraselt ja teha enda maksimaalsed tulemused. Uus kogemus ja potensiaali on noormehes veel küllaga.
Nooremate poiste vanuseklassis esindasid kooli Mairo Kõnnusaar, Marten Toomela ja Maik Pärnsalu. Kõik poisid sooritasid isiklikud rekordid ja näitasid head võistlust. Kooli parima tulemuse eest hoolitses Mairo, kes võitis vabariigis kuulitõukes kuuenda koha. Maik oli kuulitõukes kaheteistkümnes ja Marten oli kaugushüppes kolmeteistkümnes. Olgu öeldud, et osalejaid oli ühel alal seitsekümmend. Olgugi, et meid oli vähe, siis tulemused olid suurepärased.

22. märtsil toimusid Paide E-Piima spordihallis Järvamaa koolinoorte sisekergejõustiku meistrivõistlused.
Meie kooli õpilastele riputati kalea 38 medalit erinevates vanuseklassides
U14 klassis võitis Joanna Kaaret kõrgushüppes esimese koha ja 600m kolmanda koha. Dene-Ly Lepiste oli paigalt kaugushüppes teine ning 50m jooksus ja topispalliviskes kolmas.
Poistest võitis Mairo Kõnnusaar paigalt kauguses teise ja 50m jooksus kolmanda koha.
Marten Toomela oli 50m tõkkejooksus ja paigalt kauguses teine.
Aadi kukk võttis omale klmandad kohad 600m jooksus ja 50m tõkkejooksus.
Kendrik Tamjärv lõpetas kõrgushüppe kolmandana ja Christofer Valang võitis 600m jooksu.
U14 klassis riputati kuldsed medalid kaela teatejooksu võitmise eest Dene-Ly Lepistele, Viktoria Plakile, Mairo Kõnnussaarele ja Maik Pärnsalule.
U16 klassis võitis Kadi Puu esikohad kõrgushüppes, 50m jooksus ja 600m jooksus. Roosi Gansen võitis paigalt kolmiku ja 50m tõkkejooksu, kuid 50m jooksus oli teine. Lee võitis kaks hõbemedalit kolmikhüppes ja kõrgushüppes.
Poistest võitis Steven Marti Lillipuu kuus kuldmedalit ja Mairold Heinsoo oli 50m jooksus kolmas.
U16 klassis võitsid teatejooksus kuldmedalid Kadi Puu, Roosi Gansen, Lisanna Tammoja ja Steven Marti Lillipuu.
U18/U20 klassis võitis Kardo Kallas teise koha 50m jooksus ja 800m jooksus oli ta kindel võitja.

16.märtsil toimus Jõgeval XXVII vabariiklik Alo Mattiiseni kooliansamblite konkurss, kus osales Türi Põhikoolist 2 ansamblit. Lauljaid hindas kõrgetasemeline žürii koosseisus: Anti Kammiste, Priit Pajusaar, Maarja Soomre, Mai Simson, Thea Paluoja ja Riivo Jõgi.
2.-3.kl ansambel PUHAS RÕÕM saavutas 4.-5.kl vanusegrupis 3.koha, Liisa Arulepp sai Kalju Terasmaa nimelise eripreemia, 4.-5. klassi ansambel AINULT HEAD sai orkestri eripreemia.
Lisaks Suure Kõrva jagatud auhindadele saime paljudelt juhendajatelt ja ka muidu kuulajatelt sülega kiitust, tänu ja imetlust väga heade lauluseadete ja suurepärase sünergiaga ansamblite eest.
Ansambel PUHAS RÕÕM: Laura Aru, Liisa Arulepp, Annabel Bergmann, Eliise Galka, Mirelle Kaljusaar, Adele Kinsiver, Hermeli Mustallikas,  Keitlin Pipar, Elise Seppi (kõik 2.kl), Ingrid Ameli Pavlik (3.kl)
Ansambel AINULT HEAD: Karl Märten Aren, Lovise Heinsaar, Iris Leonora Hosman, Annabel Kinsiver, Meelimari Lättekivi, Lisanna Rand (kõik 4.kl), Elise Seppi (2.kl) Melissa Seppi, Henri Veeberg (5. kl)
Lauljaid juhendab ja teeb laulude seaded Tea Saar.
ÕNNITLEME!

15.-16.märtsil EMTA-s toimunud üleriigilisel  muusikaolümpiaadi saavutas
Kristiina Theresa Miller
8. koha (28 osalejat) ja hõbediplomi
Pildil on ka Eliise Aus, kes toetas Kristiina Theresa laulu esitust flöödil.

ÕNNITLEME

14. märtsil toimus võrkpalli regionaalne poolfinaal Jõhvis, kus poisid näitasid taas häid mänge.
Turniiril võideti kolm mängu ja kaotati vaid üks mäng Rakvere Reaalkoolile.
 Poolfinaalis teenisid hõbemedali
Jan-Markus Marrandi, Steven Marti Lillipuu, Oliver Kajakas, Reigo Jaaguman, Rikomar Luht, Gustav Rännel, Kiur Pindmaa ja Aksel Kukk

11. märtsil toims miniliiga võrkpall Väätsal, kus võistlesid 4.-6.kl võistkonnad.
Kohal oli seitse Järvamaa kooli. Tüdrukud näitasid häid mänge ja kindlustasid endale maakonnad kindla võidu, kui võitsid kõik mängud. Lisaks valiti turniiri parimaks mängijaks Marina Jasson. Võistkonda esindasid Marina Jasson, Gerda Härm, Denely Lepiste, Mia Sillasoo ja Adeele Kontus.
Tüdrukute teine võistkond lõpetas neljanda kohaga. Head mängud tegid Deivi Sinivee, Grete Elina Ulp, Aleksandra Eslas, Kateriina Kurvits ja Kertu Kaljusaar.
Poisid saavutasid turniiril teise koha. Võistkonnas mängisid Devon Sillasoo, Steven Iljin, Martin Raudsepp, Mairo Kõnnusaar ja Aadi Kukk.

7. märtsil toimus Paide E-Piim spordihallis Järvamaa koolide 6.-9. klasside korvpallivõistlus. Türi Põhikool saavutas nelja võistkonna konkurentsis tubli teise koha.
Kohe esimene mäng oli väga põnev, kus Paide Hillar Hanssoo Põhikool suudeti alistada lisaajal, seejärel võeti üsna kindel võit Paide Hammerbecki Põhikooli II võistkonna üle ja samavõrra kindlalt kaotati finaalmängus Hammerbecki I võistkonnale. Kokkuvõttes on teine koht väga tubli saavutus, sest Türi võistkonnas oli vaid üks korvpallitrenni poiss ja teistel palju rohkem.