30. mail toimus Roosna-Allikul Järvamaa koolide algklasside murdmaa teatejooksu karikavõistlus.
Meie kool oli esindatud kahe võistkonnaga. Kõik noored näitasid sisukat jooksu ja pingutasid algusest lõpuni. Rõõm oli näha, kuidas üksteist ka häälekalt ergutati.
1-3. klassi õpilased jooksid 300m, 4-5. klassi õpilased 500m ringi.
Türi PK A võistkond võitis suurte koolide arvestuses I koha ja
Türi PK B võistkond III koha.
 

Türi PK A võistkond:
1A Brenda Maria Männik

1B Kerdo Ruul
2C Teili Gritšenko
2C Eduard Johannes Pärenson
3A Laura Päär
3A Brendon Perillus
4A Mia Sillasoo
4B Marten Toomela
5B Melissa Seppi
5C Christofer Valang
 
Türi PK B võistkond:
1C Loore Sofia Karu
1B Romet Junolainen
2B Elis Sepp
2B Greg Timberg
3A Merit Metsalu
3A Arion Ammer
4A Iris Leonora Hosman
4C Remo Kald
5A Dene-Ly Lepiste
5C Christofer Valang
PALJU ÕNNE VÕITJATELE!
 

IBBY (Rahvusvahelise Noorsookirjanduse Nõukogu) Eesti osakond korraldas kevadise luulevõistluse "Luulelennul üle merede", osaleda said kõik 7 - 12-aastased huvilised.
Üle saja noore autori luuletuste seast valiti välja 16 parimat, nende seas ka ANDRA PÄÄR 5.c ja RAUL HANSCHMIDT 4.b klassist, nende auhinnaks on loovkirjutamise töötuba kirjanik Kätlin Kaldmaaga Eesti lastekirjanduse Keskuses.
Juhendaja õpetaja Anneli Talviste
ÕNNITLEME!

 

Talvel korraldas Eesti Vabariigi President Alar Karis noorte kirja- ja mõttetalgud "Kas ma Eestit unes nägin?". Sel teemal kirjutasid ka meie kooli õpilased. Tublimatest tublimatele kirjutajatele saabus Vabariigi Presidendi kutse 4. juunil roosiaias toimuvale tänuüritusele. Meie koolist pälvisid kõrge tunnustuse KERTU RÄNDVA 6.c, MELISSA MARRANDI 7.b, MAARJA PLAKK 8.c ja nende juhendaja Anneli Talviste.
ÕNNITLEME!

 

Järvamaa TV 10 Olümpiastarti kolmas etapp sai lõpu, kui aladeks oli kaugushüpe, pallivise, kettaheide ja pikamaajooks.
Poiste vanemas vanuseklassis võitis palliviske kindlalt Reigo Isakar ja kettageites oli ta teine.
Tüdrukute seas paistis silma Mari Roosme, kes võidutses palliviskes ning kaugushüppes ja kettaheites oli teine. Lisaks jooksis ta 600m jooksus välja kolmanda koha ja kindla alavõidu võttis hoopis Marina Jasson. Viktoria Plakk võitis palliviskes kolmanda koha.
Nooremas vanuseklassis võidutses Marten Toomela kaugushüppes ja 1000m jookus. Aadi Kukk võitis teised kohad kettaheites, 1000m jooksus ja kaugushüppes. Maik Pärnsalu võitis palliviske ja oli kettaheites kolmas. Kolmandad kohad võitsid Aksel Gansen 1000m jooksus ja Mairo Kõnnusaar nii kaugushüppes kui ka palliviskes. Remo Kald vormistas teise koha palliviskes.
Neidude seas Laura Päär võitis 600m jooksus teise koha.
ÕNNITLEME!
 

Selgunud on 18. Maailma laste haikukonkursi Eesti võidutööd.
Jaapani Kultuuri Kotta laekus teemal "Perekond" üle 750 kaastöö, mille hulgast žürii valis välja 5 peaauhinda ja 20 JAL auhinda.
Meie koolist võitsid eriauhinna Karl Martin Oja 5.c klassist ja Melissa Marrandi 7.b klassist, nemad on palutud sügisel Jaapani kultuuri päeval pidulikule auhinnatseremooniale.
 Võidutöödega saad tutvuda Jaapani Kultuuri Koja kodulehel.
Võidutööde, tõlgetega ja žürii kommentaaridega saad tutvuda siin.  
Õpilaste juhenadaja õpetaja Anneli Talviste
ÕNNITLEME!

 

6. mail kogunesid ujulasse teise klassi õpilased, et selgitada välja kiiremad basseinipikkuse ujujad ja võtta mõõtu ka klassidevahelises teateujumises.
Tüdrukutest võitis 25m. vabaltujumises esimese koha Õnneliis Laura Mäits tulemusega 23,80. Teise koha saavutas Liisa Vahtra tulemusega 23,99 ja kolmanda koha Teili Gritšenko tulemusega 27,72.
Poiste arvestuses oli võitmatu Kermo Nõlvak tulemusega 19,47. Teise koha saavutas Eduard Johannes Pärenson tulemusega 23,96 ja kolmanda koha Jayden Trossmann  tulemusega 27,63.
Klassidevahelises teateujumises saavutas esimese koha 2B klass, teine koht kuulus 2C klassile ja kolmandaks jäi 2A klass.
ÕNNITLEME!

 

Reedel 3.mail osalesid meie kooli kaks võistkonda Järvamaa koolide 1.-3. klasside jalgpallivõistluses Paides. Türi I võistkond sai 6. ja Türi II võistkond 7. koha.
Türi I võistkond võitis alagrupis kaks mängu ja kahelises pingelises mängus tuli vastu võtta kaotus. Kohamängus tuli penaltiseerias tunnistada vastase paremust ja tulemuseks 6. koht. Türi II võistkond võitles tublisti, kuid kaotas alagrupis kolm mängu, kuid kohamängus suudeti vastane alistada ja tulla 7. kohale. Eraldi tuleb mainida ja kiita seda, et Türi II võistkonnas mängis 4 tüdrukut, kes võitlesid poiste vastu väga vapralt. Kokkuvõttes oli kõigile põnev ja kasulik võistluskogemus.

Türi I võistkond:
1. Arion Ammer 3A
2. Fred Falten 3A
3. Jarek Rhede 3A
4. Robin Tabun 3A
5. Kris-Marti Parts 3C
6. Endrico Peterson 2A
7. Kerdo Ruul 1C
8. Romet Junolainen 1C

Türi II võistkond:
1. Gertrud Piirma 3A
2. Andero Kuutok 3B
3. Brennan Brauer 3B
4. Renno Lattik 3B
5. Sofia Remmelg 3B
6. Kristofer Illaste 3C
7. Maribel Puidet 3C
8. Meribel Rootsma 2C