TV 10 Olümpiastarti 52. hooaeg jätkus 28.jaanuaril, Tallinnas. Lasnamäe Kergejõustikuhallis toimuvale võistlussarja II etapile oli registreeritud üle 300 noore 73 koolist. Need on need noored, kes pääsesid maakondlikest voorudest edasi või kuuluvad kooli võistkonnas kahe parema hulka. Aladena oli kavas 60m tõkkejooks, teivashüpe ja kaugushüpe.
Annaliisa Aren jooksis tüdrukute nooremas vanuseklassis 60m tõkkejooksu eeljooksus kiireima aja, millega pääses A-finaali kuue kiirema jooksja sekka. Otsustaval hetkel võttis ta end kokku ja jooksis endalegi üllatuseks suurepärase isikliku rekordi 9,66, mis on läbi aegade selle võistlussarja üheksas aeg. Kaugushüppes suutis ta samuti isikliku rekordi teha (4.32m), kuid kahjuks jäi 16 cm finaalist puudu ja tuli leppida 11. kohaga kaheksakümne hüppaja seas. Poistest olid jooksustardis Marten Toomela ja Mairo Kõnnusaar, kes viimastel nädalatel said tõkkejooksu tublisti harjutada. Mõlemad poisid jooksid väga head tulemused. Marten hüppas ka ka teivashüpet, mis on tehniliselt üpris keeruline ala. Kui treeningutel suutis ta ületada 1.80m kindlalt, siis sel korral ületas ta 1.60m ning see tulemus on tal ametlikuks rekordiks.
Vanemas vanuseklassis olid stardis Revo Marten Ojand ja Steven Marti Lillipuu. Steven pääses 60m tõkkejooksus A-finaali kuue parema sekka kuuendana ja finaali lõpetas ta väga tugeva viienda kohaga. Uueks isiklikuks rekordiks on 9.52. Revo Marten oli valmis võistlema ilma suurema ettevalmistuseta, sest ta teab, et saab alati kõigega hakkama. Ka nüüd jooksis ta välja väga tubli aja. Olgugi, et läbis suuri tõkkeid ja pikemat tõkkevahet esmakordselt. Kaugushüppes olid poisid samuti tublid. Steven on teinud aastaga suure arengu edasi ja Revo on valmis samuti tulemuste parandamiseks uute väljakutsete näol.
Suured tänud noortele kooli esindamise eest. Eriline tänu ka lapsevanematele, sest täna olid kohal võistluseid vaatamas, noori toetamas ja õpetamas kõikide Türi Põhikooli võistkonda kuulunud noorte vanemad. Aitäh, Leonhard Soom, et võtad aja ja aitad meie kooli võistkonnal osaleda ja seda väga edukalt!
Kokkuvõttes:
Annaliisa Aren 5A I koht 60m tõkkejooksus ja läbi aegade edetabelis 9 tulemus.
Steven Marti Lillipuu 7B 5. koht.
Väga tublid osalejad Marten Toomela 3B, Mairo Kõnnusaar 4B ja Revo Marten Ojand 6B.

03.12.2022 toimus Paide E-piima spordihallis Eesti suurim võimlemisfestival GYMNAFEST. Eelvoorust võttis Spordiklubi Kati Türi võimlejatest osa kaks rühma. Vanuserühmas 12-16 a rühm Lisella ning 16a ja vanemad, rühm Elisee. Võistluspäeva lõpuks said edasipääsu finaalvõistlusele rühm Lisella!
28. jaanuaril toimus Tallinna Kalevi Spordihallis GYMNAFESTI finaalvõistlus. Tüdrukud tegid suurepärase etteaste ning pälvisid EEVL poolt eriauhinna! EEVL harrastusvõimlemise toimkonna eriauhind „Rõõm võimlemisest” - elurõõmus sünergia, positiivne sõnum läbi kehakeele, kehasõbralikkus, eakohasus, terviklikkus. Spordiklubi Kati Lisella „Pea vastu“ (autor Marju Asarov).
Rühm Lisella osales koosseisus : Anette Tammoja, Eliisa Miadzieles, Helerin Seera, Lisanna Tammoja, Jasmiin Piirmets, Gerttu Saar, Jade Rajasaar.
Nende treeneriks on Katrin Särkinen.

26. jaanuaril toimusid Imavere spordihoones Rimi jalgpalli osavusfestival 1. - 3. kl õpilastele.
Kohal oli 6 Järvamaa tugevat kooli, kus jalgpall on au sees. Sooritada tuli võistkondlikult erineva raskusastmega osavusharjutusi. Tuleb tunnistada, et meie kooli noored on ikka väga osavad, sest koju toodi kindel võit. Õpilasi juhendas võistlustel sel korral jalgpallitreener Kristo Kiik, kes alustab märtsikuust tööd ka Türi Põhikoolis.
Võidu tõid võistkondlikult Gertrud Piirma, Marleen Isakar, Airon Ammer, Marten Toomela, Remo Kald ja Aksel Gansen.

ÕNNITLEME!

Maakondlikul saksa keele olümpiaadil 8.-9. klasside õpilastele saavutas
BERIT BIENE (8.b) esimese koha.
Juhendaja õpetaja Jaanika Eik
ÕNNITLEME!

Ansamblite festivalil Talvelaul 2023 võitis meie kooli 3.-5. klasside ansambel “ABC” publiku lemmiku preemia.
Juhendaja õpetaja Tea Saar.
ÕNNITLERME!

19. jaanuaril, toimus Konesko Türi spordihoones "Tähelepanu. Start!" maakonnavõistlus.
See koosnes kolmest erinevast teatevõistlusest, kus pandi proovile 2.-5.kl õpilaste kiirus, vastupidavus, vahendi käsitlemine ja osavus. Tihti koosnes teatevõistlust kümnest erinevast ülesandest, mis tuli lastel meelde jätta. Rõõm on teatada, et meie õpilased väljusid võitjatena ja neid ootab ees aprillikuus poolfinaal kuhu pääsevad maakondade parimad.
Võistkonna aitasid võidule Marina Jasson, Hanna Martjak, Melissa Toome, Enry Vahtre, Dene-Ly Lepiste, Gerda Härm, Mairo Kõnnusaar, Steven Iljin, Keiti Toom, Remo Kald, Aksel Gansen, Marten Toomela, Aleksandra Eslas, Iris Leonora Hosman, Anete Toom, Gertrud Piirma, Laura Päär, Kädili Jõesuu, Germo Kopolovets, Gert Radala, Kris-Marti Parts.
Õpilasi juhendasid Liisa Gritšenko ja Merle Vantsi.
ÕNNITLEME!

17. jaanuaril toimus Konesko Türi spordihoones Järvamaa TV 10 Olümpiastarti II etapp, kus olid kavas tõkkejooksud, kuulitõuge ja kõrgushüpe
Poiste vanemas vanuseklassis näitas parimat vormi Steven Marti Lillipuu, kes võitis nii tõkkejooksus kui ka kõrgushüppes esimesed kohad. Väga tubki oli ka Kusti Leemet.
Tüdrukute arvestuses võitis kõrgushüppes esimese koha Kadi Puu, kuid kahjuks tõkkejooksu eeljooks ebaõnnestus täielikult. Roosi Gansen võitis nii tõkkejooksus kui ka kõrgushüppes tubli teise koha. Lysandra Kaugeranna pidi mõlemas alas leppima neljandate kohtadega ja Mari Roosme viiendate kohtadega.
Nooremas vanuseklassis võitis poiste arvestuses tõkkejooksus kolmanda koha Marten Toomela ja suurepärase jooksu tegi ka Endrico Peterson. Kuulitõukes lõpetas kuuenda kohaga Maik Pärnsalu. Tüdrukutest oli kiireim tõketel Annaliisa Aren ja kuulitõuke lõpetas ta 6. kohaga. Roosi Põllu oli kuulitõukes neljas ja Viktoria Plakk seitmes. Suurepärased stardid tegid ka meie väikesed 1 ja 2 klassi õpilased, kes võistlesid viienda klassi vastu: Teili Gritšenko, Kädili Jõesuu, Marleen Isakar, Emma Martjak ja Eleonora Särkinen.
Vabariiklik etapp toimub 28. jaanuaril Lasnamäe kergejõustikuhallis.
Võistlustele on registreeritud Annaliisa Aren, Roosi Põllu, Roosi Gansen, Kadi Puu, Marten Toomela ja Steven Marti Lillipuu.
Ajakiri "Täheke" kuulutas novembris välja algavale kassiaastale pühendatud omaloominguvõistluse „Kassid tegutsevad“.
Aasta lõpuks laekus toimetusse ligi 800 tööd, mille hulgas oli nii jutte, luuletusi kui joonistusi. Nüüd on žürii parimad välja valinud.
Jutu eest sai auhinna Jarek Rhede Türi põhikoolist 2.a klass jutuga "Mina ja mu kassist sõber"