MAI


MAI

22. mail Rakveres toimunud Eesti Koolispordi Liidu meistrivõistlustel saavutasid meie kooli õpilased viis auhinnalist kohta.
Markus Anvelt - 1. koht kaugushüppes ja 2. koht kõrgushüppes.
Reiko Pardel - 2. koht palliviskes ja  800 m jooksus.
Henry Heinsoo - 3. koht kaugushüppes.

Juhendaja õpetaja Villi Vantsi
ÕNNITLEME!

Türi Aianduse ja Mesinduse Seltsi poolt korraldatud joonistuskonkursilMinu kevad“ said auhinnad
Robin Leonardo Hosman 1.a klassist
, juhendaja õpetaja Kati Sagar,
Marianne Veeberg   ja Eliise Aus 2.c klassist, juhendaja õpetaja Marika Roosileht.

ÕNNITLEME!

17.mail toimusid Koerus Järvamaa koolide algklasside murdmaajooksu Karikavõistlused.
Võistluse võitis meie kooli 1.võistkond
Võistkonda kuulusid:
Annaliisa Aren                       1A
Enry Vahtre                           1C
Marianne Veeberg                  2C
Gregor Kukk                          2B
Kadi Puu                                3C
Steven Marti Lillipuu             3B
Aleksandra Renke                  4A
Kardo Kallas                          4A
Maribel Valge                        5B
Oskar Männa                          5B

Meie kooli 2.võistkond saavutas 4. koha
Roosi Põllu                             1C
Oskar Villems                        1A
Mari Roosme                          2B
Sander Ojasaar                       2C
Serena Miljan                         3C
Remo Võip                             3C
Eliise Veiemann                     4A
Ove Markus Kasemägi           4C
Katriin Kivi                            5C
Romet Raude                         5C

Võistlejad valmistasid ette Merle Vantsi, Saida Saharov, Veiko Valang, Villi Vantsi ja Reine Reiska.

ÕNNITLEME!

43. Järvamaa õpilaste kodu-uurimiskonverentsil pälvis PEAPREEMA

Loore Luste 8.c klass

Loovtöö kandis pealkirja Oli kord üks koolimaja.

Juhendaja õpetaja Aili Avi

ÕNNITLEME!

 

Tartu Mänguasjamuuseumi korraldatud joonistusvõistlusel "Minu mänguasjamuuseum" võitis auhinna kategoorias PARIM KUNSTNIKU OLEMUSE TABAJA  HANNA MARTJAK (1.a).

Tähekese ja Poola saatkonna välja kuulutatud jutu- ja fotovõistlusele "Minu eriline puu", kus tuli kirjutada oma kodu- või kooliümbruse puudest põnevaid muinasjutte, muistendeid ja pärimusi laekus üle saja töö . 
1.-2. klasside seas osutus võitjaks Annaliisa Aren (1.a) looga "Meie pere õunapuu".

Juhendaja õpetaja Kati Sagar

ÕNNITLEME!
 

3.- 4. mail osales algklasside näitering  Tõrvas algklasside kooliteatrite riigifestivali „Kooliteater 2019 Tõrva“.
Festivalil osales  17 kooliteatrit 14 maakonnast, Tallinnast ja Tartust, kokku 227 noort näitlejat. Festivalile eelnesid maakondlikud kooliteatrite eelvoorud, kus valiti huvitavamad lavastused riigifestivalile. Etendusi hindas ja analüüsis kolmeliikmeline žürii koosseisus: Ugala teatri näitleja Janek Vadi, näitleja Karl Robert Saaremäe ja Vanemuise teatri dramaturg Anu Tonts.

Türi Põhikoolide algklasside näiteringi tunnustati eripreemiaga lavalise liikumise eest.
Näitlejapreemiad omistati Vallo Marten Lillipuule ja Berit Bienele.

Juhendaja õpetaja Marju Mei

ÕNNITLEME!

 
NUPUTA vabariiklik lõppvõistlus toimus 4. mail Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumis. 5.- 6. klasside arvestuses jäi meie kooli võistkond jagama 12. - 16. kohta. Antud vanuseklassis osales 34 võistkonda. 
Meie kooli esindasid Karola Lee Aasavelt (5C), Eliise Zinovjev (5B), Trevor Vaks (6C) ja Hubert Luste (6C). 
Juhendaja õpetaja Marika Lõhmus.
 
ÕNNITLEME!
 
Luulepäev 2019, “Luule – see ei tule tuulest” anti välja järgmised preemiad:

4.-6. klass üksikesinejad

*Angela Iva, Kõik muutub lauluks, H. Visnapuu – JULGE JÄTKAMISE EEST,  juhendaja õpetaja Eve Laur
*
Tomi Välimäe, omalooming „Oh laula ja hõiska“- KÕLAVA ESITLUSE EEST, juhendaja õpetaja Anneli Talviste
*
Kristin Pipart, omalooming „Oh laula ja hõiska“ – SISUKA OMALOOMINGU EEST, juhendaja õpetaja Anneli Talviste
*
Lorete Jaanisk, Villem Grünthal- Ridala „Kevade tunne“ – HÄÄL,MIS PANEB KUULAMA, juhendaja õpetaja Anu Jüris
*
Annabell Mikko, Tiina Nuum „Emakeelelaul“ – HARIVA LUULETUSE EEST,  juhendaja õpetaja Anu Jüris
*
Kristiina Theresa Miller, Kalju Kangur „Hundilaul“ – ILMEKA JA ILUSA ESITUSE EEST,  juhendaja õpetaja Aili Avi

 4.-6. klassi luulekavad  

*Heti-Ann Talviste, Mia Jasson, Hanna Katariina Miller, Kristella Kärner: Hubert Luste & Angeli Kaaret luulekava – TEINETEIST TOETAVA ESITLUSE EEST, juhendaja õpetaja Kristi Rikk
* M
arta Roosme, Gerda Türk, Jane Orren: omalooming ”Laul” - ÜKS KÕIGI JA KÕIK ÜHE EEST, juhendaja õpetaja Anneli Talviste
*
Elise Zinovjev, Kärolyn Metsalu, Annabel Makotkina, Lisete Valkenklau: omalooming ”Meie kodumaa” - KODUMAA ARMASTUSE EEST, juhendaja õpetaja Anneli Talviste
*
Maribe Valge & Aleksia Sivtšuk: omalooming ”Oh laula ja hõiska” - HEA EMOTSIOONI TEKISTAMISE EEST, juhendaja õpetaja Anneli Talviste
*
Helena Elis Pärenson & Lisette Sirel: Manivald Kesamaa ”Igal pool on Viisivere” – ILUSA DIALOOGI EEST, juhendaja õpetaja Aili Avi
*
Mirtel Tarius & Lysett Kõnnusaar: Olivia Saar ”Laul” – TÕELISE SÕBRANA ÜHESHINGAMISE EEST, juhendaja õpetaja Eve Laur

7.-9. klass üksikesinejad  

*Ida Lill Põllu, Johannes Semper ”Päev laulab” - HINGESTATUD ETTEASTE EEST, juhendaja õpetaja Eve Laur
*
Innar Raudsepp, K.E. Sööt „Laujad“ - KANDVATE MÕTTEPAUSIDE EEST, Eve Laur
*
Hannah Kaljur, omalooming „Esimene laulupidu“ – SÄRAVA LOO JUTUSTAMISE EEST, juhendaja õpetaja Anneli Talviste
*
Kadri Kaasik, omalooming „Kevad on saabunud“ – KONKREETSE JA USUTAVA ESITUSE EEST, juhendaja õpetaja Anneli Talviste
*
Markus Tammoja, omalooming „Eesti au ja uhkus“ – ENTUSIASTLIKU JA SÄRAVA ESITLUSE EEST, juhendaja õpetaja Anneli Talviste
*
Eleri Vaino, omalooming „Oh laula ja hõiska“ – PATRIOOTLIKUSE EEST, juhendaja õpetaja Anneli Talviste

7.-9. klass luulekavad

*Sanna Luisa Tõrv, Anet Ivanov, Mariette Villems, Egle Žukov: omalooming ”Oh laula ja hõiska” – ERINEVATE EESTLASTE KIRJELDAMISE EEST, juhendaja õpetaja Anneli Talviste
*
Kameron Pukka, Anders Mait Alberg, Aleksander Lavrinenko: omalooming ”Oh laula ja hõiska” – ILUSA JA AUSA ESITUSE EEST, juhendaja õpetaja Anneli Talviste
*7.a klass: omalooming ”Eestimaa” – HEA KOMÖÖDIA TUNNETUSE EEST, juhendaja õpetaja Anneli Talviste
*
Helis Köhler, Kirke Kägo: omalooming ”Oh laula ja hõiska” – PÄEVA PARIMA MÕTTE EEST, juhendaja õpetaja Anneli Talviste
*
Eleen Asten, Laura Ojasaar: omalooming ”Suve ootus” – TEKSTI AUSUSE EEST, juhendaja õpetaja Anneli Talviste

ÕNNITLEME!

MAI

22. mail Rakveres toimunud Eesti Koolispordi Liidu meistrivõistlustel saavutasid meie kooli õpilased viis auhinnalist kohta.
Markus Anvelt - 1. koht kaugushüppes ja 2. koht kõrgushüppes.
Reiko Pardel - 2. koht palliviskes ja 800 m jooksus.
Henry Heinsoo - 3. koht kaugushüppes.

Juhendaja õpetaja Villi

Vantsi
ÕNNITLEME!

Türi Aianduse ja Mesinduse Seltsi poolt korraldatud joonistuskonkursil ?Minu kevad? said auhinnad
Robin Leonardo Hosman 1.a klassist
, juhendaja õpetaja Kati Sagar,
Marianne Veeberg ja Eliise Aus 2.c klassist, juhendaja õpetaja Marika Roosileht.

ÕNNITLEME!

17.mail toimusid Koerus Järvamaa koolide algklasside murdmaajooksu Karikavõistlused.
Võistluse võitis meie kooli 1.võistkond
Võistkonda kuulusid:
Annaliisa Aren 1A
Enry Vahtre 1C
Marianne Veeberg 2C
Gregor Kukk 2B
Kadi Puu 3C
Steven Marti Lillipuu 3B
Aleksandra Renke 4A
Kardo Kallas 4A
Maribel Valge 5B
Oskar Männa 5B

Meie kooli 2.võistkond saavutas 4. koha
Roosi Põllu 1C
Oskar Villems 1A
Mari Roosme 2B
Sander Ojasaar 2C
Serena Miljan 3C
Remo Võip 3C
Eliise Veiemann 4A
Ove Markus Kasemägi 4C
Katriin Kivi 5C
Romet Raude 5C

Võistlejad valmistasid ette Merle Vantsi, Saida Saharov, Veiko Valang, Villi Vantsi ja Reine Reiska.

ÕNNITLEME!

43. Järvamaa õpilaste kodu-uurimiskonverentsil pälvis PEAPREEMA

Loore Luste 8.c klass

Loovtöö kandis pealkirja ?Oli kord üks koolimaja?.

Juhendaja õpetaja Aili Avi

ÕNNITLEME!

Tartu Mänguasjamuuseumi korraldatud joonistusvõistlusel "Minu mänguasjamuuseum" võitis auhinna kategoorias PARIM KUNSTNIKU OLEMUSE TABAJA HANNA MARTJAK (1.a).

Tähekese ja Poola saatkonna välja kuulutatud jutu- ja fotovõistlusele "Minu eriline puu", kus tuli kirjutada oma kodu- või kooliümbruse puudest põnevaid muinasjutte, muistendeid ja pärimusi laekus üle saja töö .
1.-2. klasside seas osutus võitjaks Annaliisa Aren (1.a) looga "Meie pere õunapuu".

Juhendaja õpetaja Kati Sagar

ÕNNITLEME!

3.- 4. mail osales algklasside näitering Tõrvas algklassidekooliteatrite riigifestivali ?Kooliteater 2019 Tõrva?.
Festivalil osales 17 kooliteatrit 14 maakonnast, Tallinnast ja Tartust, kokku 227 noort näitlejat. Festivalile eelnesid maakondlikud kooliteatrite eelvoorud, kus valiti huvitavamad lavastused riigifestivalile. Etendusi hindas ja analüüsis kolmeliikmeline ?ürii koosseisus: Ugala teatri näitleja Janek Vadi, näitleja Karl Robert Saaremäe ja Vanemuise teatri dramaturg Anu Tonts.

Türi Põhikoolide algklasside näiteringi tunnustati eripreemiaga lavalise liikumise eest.
Näitlejapreemiad omistati Vallo Marten Lillipuule ja Berit Bienele.

Juhendaja õpetaja Marju Mei

ÕNNITLEME!

NUPUTA vabariiklik lõppvõistlus toimus 4. mail Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumis. 5.- 6. klasside arvestuses jäi meie kooli võistkond jagama 12. - 16. kohta. Antud vanuseklassis osales 34 võistkonda.
Meie kooli esindasid Karola Lee Aasavelt (5C), Eliise Zinovjev (5B), Trevor Vaks (6C) ja Hubert Luste (6C).
Juhendaja õpetaja Marika Lõhmus.
ÕNNITLEME!
Luulepäev 2019, ?Luule ? see ei tule tuulest? anti välja järgmised preemiad:

4.-6. klass üksikesinejad

*Angela Iva, Kõik muutub lauluks, H. Visnapuu ? JULGE JÄTKAMISE EEST, juhendaja õpetaja Eve Laur
*
Tomi Välimäe, omalooming ?Oh laula ja hõiska?- KÕLAVA ESITLUSE EEST,juhendaja õpetaja Anneli Talviste
*
Kristin Pipart, omalooming ?Oh laula ja hõiska? ? SISUKA OMALOOMINGU EEST, juhendaja õpetaja Anneli Talviste
*
Lorete Jaanisk, Villem Grünthal- Ridala ?Kevade tunne? ? HÄÄL,MIS PANEB KUULAMA, juhendaja õpetaja Anu Jüris
*
Annabell Mikko, Tiina Nuum ?Emakeelelaul? ? HARIVA LUULETUSE EEST, juhendaja õpetaja Anu Jüris
*
Kristiina Theresa Miller, Kalju Kangur ?Hundilaul? ? ILMEKA JA ILUSA ESITUSE EEST, juhendaja õpetaja Aili Avi

4.-6. klassi luulekavad

*Heti-Ann Talviste, Mia Jasson, Hanna Katariina Miller, Kristella Kärner: Hubert Luste & Angeli Kaaret luulekava ? TEINETEIST TOETAVA ESITLUSE EEST, juhendaja õpetaja Kristi Rikk
* M
arta Roosme, Gerda Türk, Jane Orren: omalooming ?Laul? - ÜKS KÕIGI JA KÕIK ÜHE EEST, juhendaja õpetaja Anneli Talviste
*
Elise Zinovjev, Kärolyn Metsalu, Annabel Makotkina, Lisete Valkenklau: omalooming ?Meie kodumaa? - KODUMAA ARMASTUSE EEST, juhendaja õpetaja Anneli Talviste
*
Maribe Valge & Aleksia Sivt?uk: omalooming ?Oh laula ja hõiska? - HEA EMOTSIOONI TEKISTAMISE EEST, juhendaja õpetaja Anneli Talviste
*
Helena Elis Pärenson & Lisette Sirel: Manivald Kesamaa ?Igal pool on Viisivere? ? ILUSA DIALOOGI EEST, juhendaja õpetaja Aili Avi
*
Mirtel Tarius & Lysett Kõnnusaar: Olivia Saar ?Laul? ? TÕELISE SÕBRANA ÜHESHINGAMISE EEST, juhendaja õpetaja Eve Laur

7.-9. klass üksikesinejad

*Ida Lill Põllu, Johannes Semper ?Päev laulab? - HINGESTATUD ETTEASTE EEST,juhendaja õpetaja Eve Laur
*
Innar Raudsepp, K.E. Sööt ?Laujad? - KANDVATE MÕTTEPAUSIDE EEST, Eve Laur
*
Hannah Kaljur, omalooming ?Esimene laulupidu? ? SÄRAVA LOO JUTUSTAMISE EEST, juhendaja õpetaja Anneli Talviste
*
Kadri Kaasik, omalooming ?Kevad on saabunud? ? KONKREETSE JA USUTAVA ESITUSE EEST,juhendaja õpetaja Anneli Talviste
*
Markus Tammoja, omalooming ?Eesti au ja uhkus? ? ENTUSIASTLIKU JA SÄRAVA ESITLUSE EEST, juhendaja õpetaja Anneli Talviste
*
Eleri Vaino, omalooming ?Oh laula ja hõiska? ? PATRIOOTLIKUSE EEST, juhendaja õpetaja Anneli Talviste

7.-9. klass luulekavad

*Sanna Luisa Tõrv, Anet Ivanov, Mariette Villems, Egle ?ukov: omalooming ?Oh laula ja hõiska? ? ERINEVATE EESTLASTE KIRJELDAMISE EEST,juhendaja õpetaja Anneli Talviste
*
Kameron Pukka, Anders Mait Alberg, Aleksander Lavrinenko: omalooming ?Oh laula ja hõiska? ? ILUSA JA AUSA ESITUSE EEST, juhendaja õpetaja Anneli Talviste
*7.a klass: omalooming ?Eestimaa? ? HEA KOMÖÖDIA TUNNETUSE EEST, juhendaja õpetaja Anneli Talviste
*
Helis Köhler, Kirke Kägo: omalooming ?Oh laula ja hõiska? ? PÄEVA PARIMA MÕTTE EEST, juhendaja õpetaja Anneli Talviste
*
Eleen Asten, Laura Ojasaar: omalooming ?Suve ootus? ? TEKSTI AUSUSE EEST,juhendaja õpetaja Anneli Talviste

ÕNNITLEME!