APRILL


Türi valla lauluvõistlusel saavutas

11. - 13. aastaste vanuseastmes:
I koha - Chrystian Mairold Saarse
II koha - Kristiina Theresa Miller
III koha - Karola Lee Aasavelt
Berit Biene - kõrgete nootide eripreemia

14. - 16. aastaste vanuseastmes:
II koha - Sandra Plakk
II koha- Sandra - Elisee Juhkam
Lisette Taube
– eripreemia emotsionaalse esituse eest

17. - 19. aastaste vanuseastmes:
II koha - Maarja Margaret Miller
Kasper Koiduste
– eripreemia

LAULUKAAR  2019 võistlusel saavutas

8.-10. aastaste vanusgrupp
I koht Roosi Põllu
IV-VI koht Adeele Kontus ja Robin Leonardo Hosman

Juhendaja õpetaja Tea Saar

11. - 13. aastaste vanuseastmes:
I koha - Chrystian Mairold Saarse
II koha - Kristiina Theresa Miller

14. - 16. aastaste vanuseastmes:
III koha -  Lisette Taube
6. tulemus - Sandra Plakk

17. - 19. aastaste vanuseastmes:

II koht - Maarja Margaret Miller
4. tulemus - Kasper Koiduste

Jihendaja õpetaja Tiiu Schüts.

Türi valla  laluvõistlusel
8.-10.a. õpilaste vanuserühmas saavutas
1. koha
Roosi Põllu,
2. koha
Adeele Kontus,
3. koha
Robin Leonardo Hosman (trianglit mängis Annaliisa Aren),
kõik kolm pääsevad edasi maakonna lauluvõistlusele.

Juhendaja õpetaja Tea Saar


Eripreemia tervikliku esituse eest pälvis Ketren Viilip (viiulit mängis Kirke Pindmaa) ja eripreemia kevadise meeleolu loomise eest Annaliisa  Aren (kellamängu mängis Robin Leonardo Hosman).
11-13.a. õpilastele vanuserühmas pälvis
Juhan Põllu uhke show eripreemia (klarnetit mängis Samuel Beekmann ja saksofoni Annika Pent),
14.-16.a. õpilaste vanuserühmas
1. koha Ida Lill Põllu, kes mõlemad pääsevad maakonna võistlusele.
Juhendaja õpetaja Tiiu Schüts

ÕNNITLEME!

1.b klassi õpilased osalesid Tartu Ülikooli algkooliõpilaste uurimistööde konkursil. 
Projekt “Türi Põhikooli väikesed lindude vaatlejad” valiti osalema õpilaste vabariiklikule teadusfestivalile.
16.04.-17.04. toimunud õpilaste teadusfestivalil esindasid meie kooli Karoliina Kunila ja Andrek Valdur.
Juhendaja õpetaja Kerli Rüüt.

ÕNNITLEME!

11. aprillil toimus Tallinnas SEB Panga peahoones JA Eesti poolt korraldatud võistluse “Parim Eesti minifirma 2019” finaal.
Meie kooli minifirmat Mängime Koos autasustati lõputseremoonial
EBS-i meeskonnatöö eripreemiaga.
Minifirma liikmeteks on kolm väga ettevõtlikku tüdrukut: 

Kirke Perillus (8.c), Kirke-Maarja Kallavus (7.c) ja Sandra Plakk (8.b).
Finaalvõistlus koosnes esinemisest publikule ja
žüriile SEB Innovatsioonikeskuses ja stendivoorust SEB kliendisaalis.
Lavaesitluses tuli tutvustada minifirma kogemusi ja saavutusi, edusamme ja raskusi.
MF Mängime Koos noorte publikumäng tekitas pealtvaatajates rõõmsat elevust.
Stendivoorus toimusid vestlused
žüriiliikmetega ja vastati kõikide huviliste küsimustele.
Päev oli rikas uute muljete ja kogemuste poolest. Lõppvooru jõudis kaksteist minifirmat üle Eesti, iga osaleja esitlusest ja stendivoorust oli midagi õppida.

Suur tänu kõigile, kes on minifirmat Mängime Koos tema tegevuse vältel toetanud!
Juhendaja õpetaja Jaanika Eik

ÕNNITLEME!

 

11. aprillil toimus Türi Põhikoolis Järvamaa informaatikaolümpiaad
6. - 7. klassi õpilaste vanuseastmes saavutas
1. koha Anet Ivanov 7. a klass
2. koha Sanna Luisa Tõrv 7. a klass
3. koha Henri Perillus 7. b klass

8. - 9. klassi õpilaste vanuseastmes saavutas
1. koha Andero Lavrinenko 9. c klass
2. koha Mirko Martjak 9. b klass

Juhendaja õpetaja Laine Aluoja

ÕNNITLEME!

Sel aastal osales "Tähelepanu, start!" alagrupivõistlustel 99 suurt ja 41 väikest kooli, kokku 140 kooli üle vabariigi.
Finaalvõistlusele pääses läbi tiheda konkurentsi 9 suurt, lisaks  veel Jelgava 4. Keskkool Lätist ning 5 väikest kooli.
Võistlustel oli kavas 3 kombineeritud teatevõistlust osavusele ja kiirusele. 
Meie kooli võistkond saavutas võistlustel
6.koha. 
Võistkonda kuulusid:
Mairold Heinsoo  2A, Mari Roosme 2B,Reigo Isakar 2B,Andres Valge 2B,Mirtel Linnukütt  2C, Mirjam Linnukütt  2C, Roosi Gansen  3A, Kadi Puu  3C, Serena Miljan  3C, Kiur Pindmaa  3C, Juhan Põllu  3C, Robert Zinovjev 3C, Roosmarii Villems 4B, Annabell Juhe  4C, Aksel Kukk  4B, Oliver Kajakas 4A,  Randar Ehasalu  5A, Maribel Valge 5B,  Romet Raude  5B, Katriin Kivi 5C.

Juhendajad õpetaja Reine Reiska ja Merle Vantsi

ÕNNITLEME!

10. aprillil toimunud inimeseõpetuse olümpiaadi piirkonnavoorus saavutas
2. koha TRIIN SOOÄÄR 8. b klass
Juhendaja õpetaja Aina Sootla

ÕNNITLEME!

5. aprillil toimus PaideHPK Järvamaa informaatikaolümpiaad 4.-5. klasside õpilastele.
1. koha saavutas Annabel Makotkina 5.b klassist.
Juhendaja õpetaja Laine Aluoja

ÕNNITLEME!

3. aprillil toimus Türi Kultuurikeskuses Järvamaa algklasside teatripäev,
kus meie kooli näitering saavutas etendusega "Nõiatüdruk Iika tembutab" laureaadi tiitli ning läheb Järvamaad esindama vabariiklikule võistlusele Tõrvasse 3.- 4. mail.

Etenduses osalesid: Berit Biene, Vallo Marten Lillipuu, Roosi Gansen, Eliise Talvoja, Eliise Veiermann, Reigo Isakar, Tristan Raadik.
Beritile, Vallo Martenile ja Roosile omistati ka näitlejapreemia.
Tantsijad 2.b ja 2.c klassi õpilased
Juhendaja õpetaja Marju Mei
 
ÕNNITLEME!
 

Türi valla lauluvõistlusel saavutas

11. - 13. aastaste vanuseastmes:
I koha - Chrystian Mairold Saarse
II koha - Kristiina Theresa Miller
III koha - Karola Lee Aasavelt
Berit Biene - kõrgete nootide eripreemia

14. - 16. aastaste vanuseastmes:
II koha - Sandra Plakk
II koha- Sandra -

style="color:#27ae60">Elisee Juhkam
Lisette Taube
? eripreemia emotsionaalse esituse eest

17. - 19. aastaste vanuseastmes:
II koha - Maarja Margaret Miller
Kasper Koiduste
? eripreemia

LAULUKAAR 2019 võistlusel saavutas

8.-10. aastaste vanusgrupp
I koht Roosi Põllu
IV-VI kohtAdeele Kontus ja Robin Leonardo Hosman

Juhendaja õpetaja Tea Saar

11. - 13. aastaste vanuseastmes:
I koha - Chrystian Mairold Saarse
II koha - Kristiina Theresa Miller

14. - 16. aastaste vanuseastmes:
III koha - Lisette Taube
6. tulemus - Sandra Plakk

17. - 19. aastaste vanuseastmes:

II koht - Maarja Margaret Miller
4. tulemus - Kasper Koiduste

Jihendaja õpetaja Tiiu Schüts.

Türi vallalaluvõistlusel
8.-10.a. õpilaste vanuserühmas saavutas
1. koha
Roosi Põllu,
2. koha
Adeele Kontus,
3. koha
Robin Leonardo Hosman (trianglit mängis Annaliisa Aren),
kõik kolm pääsevad edasi maakonna lauluvõistlusele.

Juhendaja õpetaja Tea Saar


Eripreemia tervikliku esituse eest pälvis Ketren Viilip (viiulit mängis Kirke Pindmaa) ja eripreemia kevadise meeleolu loomise eest Annaliisa Aren (kellamängu mängis Robin Leonardo Hosman).
11-13.a. õpilastele vanuserühmas pälvis
Juhan Põllu uhke show eripreemia (klarnetit mängis Samuel Beekmann ja saksofoni Annika Pent),
14.-16.a. õpilaste vanuserühmas
1. koha Ida Lill Põllu, kes mõlemad pääsevad maakonna võistlusele.
Juhendaja õpetaja Tiiu Schüts

ÕNNITLEME!

1.b klassi õpilased osalesidTartu Ülikooli algkooliõpilaste uurimistööde konkursil.
Projekt ?Türi Põhikooli väikesed lindude vaatlejad? valiti osalema õpilaste vabariiklikule teadusfestivalile.
16.04.-17.04. toimunud õpilaste teadusfestivalil esindasid meie kooli Karoliina Kunila ja Andrek Valdur.
Juhendaja õpetajaKerli Rüüt.

ÕNNITLEME!

11. aprillil toimus Tallinnas SEB Panga peahoones JA Eesti poolt korraldatud võistluse ?Parim Eesti minifirma 2019? finaal.
Meie kooli minifirmat Mängime Koos autasustati lõputseremoonial
EBS-i meeskonnatöö eripreemiaga.
Minifirma liikmeteks on kolm väga ettevõtlikku tüdrukut:

Kirke Perillus (8.c), Kirke-Maarja Kallavus (7.c) ja Sandra Plakk (8.b).
Finaalvõistlus koosnes esinemisest publikule ja
?üriile SEB Innovatsioonikeskuses ja stendivoorust SEB kliendisaalis.
Lavaesitluses tuli tutvustada minifirma kogemusi ja saavutusi, edusamme ja raskusi.
MF Mängime Koos noorte publikumäng tekitas pealtvaatajates rõõmsat elevust.
Stendivoorus toimusid vestlused
?üriiliikmetega ja vastati kõikide huviliste küsimustele.
Päev oli rikas uute muljete ja kogemuste poolest. Lõppvooru jõudis kaksteist minifirmat üle Eesti, iga osaleja esitlusest ja stendivoorust oli midagi õppida.

Suur tänu kõigile, kes on minifirmat Mängime Koos tema tegevuse vältel toetanud!
Juhendaja õpetaja Jaanika Eik

ÕNNITLEME!