Kooliolümpiamängud "Olümpia rõõmustab"

Meie koolis toimuvad sel õppeaastal 7. - 8. septembril III kooliolümpiamängud „Olümpia rõõmustab“.
Kooliolümpiamängud on õpilasi, õpetajaid ja vanemaid ühendav haridusliku orientatsiooniga, innustav ja arendav spordipidu, mis järgib nii oma vaimsuse, sisu kui ka rituaalide poolest Olümpiaharta põhimõtteid.

Kooliolümpiamängude idee kohaselt pole need ainult spordivõistlused, mis on korraldatud olümpialipu all. Kooliolümpiamängude puhul on väga suur tähtsus spordivõistlustele eelneval olümpiaharidusperioodil, mille käigus saavad lapsed erinevates ainetundides teadmisi olümpialiikumise ideest ja ajaloost, samuti on neil võimalus neid teadmisi erinevatel konkurssidel rakendada. Meie kooli kooliolümpiamängudele eelneb olümpiaharidusnädal, mis kestab kogu õppeaasta. Kõik klassid tutvustavad oma olümpiamaad. Kooliolümpiamängude põhieesmärk – tuua olümpiamängud iga õpilaseni, ausa mängu põhimõtete järgimine ja olümpiahõngu loomine koolis ja Türi linnas.

Kooliolümpia teemapäevade plakatid

VÕISTLUSTE AJAKAVA

7. SEPTEMBER
10.00            
PENDELTEATEJOOKS 2-9 kl.
10.30            
2.-3. kl. T RÕNGAJOOKS
2.-3. kl. P PABERLENNUKI LENNUTAMINE
4.-6. kl. T TÄPSUSJOOKS
4.-6. kl. P NOOLEVISE
7.-9. kl. T PAIGALT KAUGUSHÜPE
7.-9. kl. P DISCGOLF
10.45
2.-3. kl. T PABERLENNUKI LENNUTAMINE
2.-3. kl. P RÕNGAJOOKS
4.-6. kl. T NOOLEVISE
4.-6. kl. P TÄPSUSJOOKS
7.-9. kl. T DISCGOLF
7.-9. kl. P PAIGALT KAUGUSHÜPE
11.00            
2.-3. kl. 2021m. JOOKS
7.-9. kl. T TAKISTUSRIBA
7.-9. kl. P RASKUSHEIDE
4.-6. kl. T HÜPPEPALL
11.15        
4.-6. kl. P 2021m. JOOKS
7.-9. kl. T RASKUSHEIDE
7.-9. kl. P TAKISTUSRIBA
12.00                 
2. kl. PAIGALT KAUGUSHÜPE
3.-4. kl. KÖIEVEDU
5.-6. kl. KORVPALLI VISKED
7.-9. kl. KURIKAMATS
13.00                 
2. kl. KORVPALLI VISKED
3.-4. kl. PAIGALT KAUGUSHÜPE
5.-6. kl. KURIKAMATS
7.-9. kl. KÖIEVEDU

8. SEPTEMBER
9.00            
RINGTEATEJOOKS 2-9 kl.
9.30        
2.-3. kl. T TAKISTUSRIBA
2.-3. kl. P HÜPPEPALL
4.-6. kl. T PAIGALT KAUGUSHÜPE
4.-6. kl. P DISCGOLF
7.-9. kl. T TÄPSUSJOOKS
7.-9. kl. P NOOLEVISE
9.45        
2.-3. kl. T HÜPPEPALL
2.-3. kl. P TAKISTUSRIBA
4.-6. kl. T DISCGOLF
4.-6. kl. P PAIGALT KAUGUSHÜPE
7.-9. kl. T NOOLEVISE
7.-9. kl. P TÄPSUSJOOKS
10.00            
2.-3. kl. T TÄPSUSJOOKS
2.-3. kl. P DISCGOLF
4.-6. kl. T RÕNGAJOOKS
4.-6. kl. P PABERLENNUKI LENNUTAMINE
7.-9. kl. T 2021m. JOOKS                                
10.15                          
2.-3. kl. T DISCOLF
2.-3. kl. P TÄPSUSJOOKS    
4.-6. kl. T PABERLENNUKI LENNUTAMINE
4.-6. kl. P RÕNGAJOOKS
7.-9. kl. P 2021m. JOOKS                           
10.45                 
2.-3. kl. T PAIGALT KAUGUSHÜPE
2.-3. kl. P NOOLEVISE
4.-6. kl. T TAKISTUSRIBA
4.-6. kl. P HÜPPEPALL
7.-9. kl. T RÕNGAJOOKS
7.-9. kl. P PABERLENNUKI LENNUTAMINE
11.00                           
2.-3. kl. T NOOLEVISE
2.-3. kl. P PAIGALT KAUGUSHÜPE
4.-6. kl.  T 2021m. JOOKS
4.-6. kl. P TAKISTUSRIBA
7.-9. kl. T PABERLENNUKI LENNUTAMINE
7.-9. kl. P RÕNGAJOOKS
11.30                           
2. kl. KURIKAMATS
3.-4. kl. KORVPALLI VISKED
5.-6. kl. KÖIEVEDU
7.-9. kl. PAIGALT KAUGUSHÜPE
12.30                           
2. kl. KÖIEVEDU
3.-4. kl. KURIKAMATS
5.-6. kl. PAIGALT KAUGUSHÜPE
7.-9. kl. KORVPALLI VISKED

1. klasside õpilased
võistlevad 7. septembril 
täpsusjooksus (individuaalne võistlus)
korvpalli visetes (võistkondlik võistlus)
paigalt kaugushüppes (võistkondlik võistlus).

8. septembril matkavad koos klassijuhatajaga 2021m. 

ÜRITUSTE AJAKAVA

11.12    Jaapani päev
20.12    Kooliolümpia maskoti konkursi tähtaeg
12.01    Austraalia päev
13.01    Olümpiaideede ja vanade olümpiaspordialade tutvustamine õpilastele
14.01    Venemaa päev
jaanuar    Spordimälumäng I, II, III kooliaste
19.01    Saksamaa päev
21.01    Prantsusmaa päev
26.01    Hispaania päev
28.01    Rootsi päev
09.02    Leedu päev
16.02    Sportlik vastlapäev- olümpiajooks
18.02    Suurbritannia päev
veebruar    Kohtumine olümpiavõitja Kert Kanteriga
04.03    Läti päev
09.03    Poola päev
10.03    Türgi päev
11.03    Kanada päev
12.03    Joonistuskonkurss „Disaini oma klassi maa olümpiariietus“ I-III kooliaste
16.03    Kreeka päev
23.03    Ukraina päev
märts    Kohtumine Saskia Alusaluga
25.03    India päev
30.03    Ungari päev
01.04    Portugali päev
06.04    Taani päev
08.04    Hiina päev
09.04    II-III kooliastme luuletuste, essee või jutukese konkurss „Aus mäng“
13.04    Aafrika päev
15.04    Islandi päev
27.04    Itaalia päev
28.04    Soome päev
29.04    Iirimaa päev
mai    Kohtumine Kelly Sildaruga
04.05    Ameerika päev
06.05    Indoneesia päev
12.05    Norra päev
17.05 Spordipidu- liikumispidu erinevate riikide muusikaga
mai    Kõige sportlikuma õpetaja valimine
mai    Erinevad ainetunnid seotud olümpialiikumise idee ja ajalooga