8.juunil toimus Tartus juba neljandat korda ainulaadne lauluvõistlus “Koolilaul 2024”, mille kutsusid loovtöö raames ellu 4 musikaalset tüdrukut - Maarja-Liis Nurja, Emily Mäesepp, Stella Seim ja Anette Nurja. Konkurssi veavad nad eest siiani ja teevad seda koostöös Koolilaulu meeskonnaga suurepäraselt!
Konkursile pääseb läbi demovooru. Sel aastal esitati 90st koolist 164 laulu ja finaali pääses 69 lauljat. 1.-5.klassi grupis oli soovijaid koguni 91, nii et 26 edasipääseja selgitamiseks võeti appi komakohad.
Meie koolist osales finaalis 3 lauljat.
Auväärne žürii koosseisus Toomas Voll, Rasmus Kull, Maria Listra, Hanna-Liina Võsa, Irena Bormann-Eskor, Kristin Põder ja Kaarel Orumägi andis välja 12 eripreemiat, 3 laureaadi tiitlit, 1 Grand Prix ja kõik lauljad said vastavalt saavutatud punktisummale 1.-3.koha.
Välja selgitati iga vanusegrupi publiku lemmikud ja anti parima vestluspartneri auhind. Suur tunnustus oli ka žürii vahetu tagasiside igale solistile.
Meie kooli lauljate saavutused:
1.-5. klass
2. koht  Henri Veeberg (juhendaja õpetaja Tea Saar)
6.-8.klass
2.koht Roosi Põllu (juhendaja õpetaja Ele Millistfer)
3.koht Eliise Aus (juhuhendaja õpetaja Tiiu Schüts)
ÕNNITLEME!
 
"Eesti lastekirjanduse keskuses kuulutati laupäeval, 8. juunil välja 32. Sten Roosi muinasjutuvõistluse võitjad. Kokku saadeti võistlusele 241 muinasjuttu vabalt valitud teemal ning osalejaid oli 61 koolist. Kõige agaramad muinasjutukirjutajad olid Tabasalu Koolist ja Türi Põhikoolist," võib lugeda Eesti Lastekirjanduse Keskuse uudisest.
MARTA ROOSME 9.a klassist võitis muinasjutuga "Ilvesepoiss"  Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Rahvaluule Arhiivi auhinna.
Marta on osalenud sel võistlusel alates 4. klassist ja pälvinud sel võistlusel auhindu ka mitmel eelmisel aastal.
Juhendaja õpetaja Anneli Talviste
 
6. juunil toimus Järvamaa TV 10 Olümpiastarti mitmevõistluses. Poistel tuli läbida üheksa ala, suurtel tüdrukutel kaheksa ala ja noorematel tüdrukutel kuus ala.
Parima koha saavutas nooremate poiste vanuseklassis Aadi Kukk, kes läheb Türi Põhikooli esindama vabariiklikule võistlusele 13.-14.juuni Jõhvi. Teine koht kuulus Maik Pärnsalule ja neljas oli Remo Kald. Meie väikesed tüdrukud osalesid aga kaks aastat vanematega ja näitasid suurepäraseid tulemusi. Teise koha võitis Laura Päär, neljas oli Gertrud Piirma, viies oli Kädili Jõesuu ja seitsmes Marleen Isakar.

Ajakiri Hea Laps tähistas aprillis oma 30. sünnipäeva, sellest inspireerituna said kõik võimaluse osaleda võistlusel, mis kutsus kujundama sünnipäevalauda.
Toredate kavandite kolmest välja antud preemiast pälvis ühe ANDRA PÄÄR (5.c), kelle töö on avaldatud ajakirja veergudel.
Oma tööd äratrükina saavad imetleda ka JÜRGEN SURVA (5.c) ning ANNABEL TUIMANN (6.c).
Juhendaja õpetaja Anneli Talviste.